• Adres: Emek, Albayrak Blv, 26080 Odunpazarı/Eskişehir
Dezenfeksiyon | Eskişehir Akgün İlaçlama ve Dezenfeksiyon -İlaçlama Eskişehir'de ev ve işyerleriniz ilaçlama konularında hizmet veren bir ilaçlama firmasıdır

DEZENFEKSİYON

DEZENFEKSİYON

DEZENFEKSİYON

Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon: Hastalık yapıcı mikroorganizmaların, insan vücudunun dışında fiziksel ve kimyasal metodlarla öldürülmeleri işlemi. Dezenfeksiyon yapmaktan maksat, bütün mikroorganizmaların öldürülmesi değil, sadece hastalıklara yol açanlarının öldürülmesidir.  
Dezenfeksiyon işlemi; hastalık kaynakları olan insan ve hayvanların vücutlarından çıkan ve içlerinde hastalık yapıcı mikroplar bulunan bütün boşaltım ve salgı maddelerine, bunlarla bulaşmış çamaşır, elbise, eşya ve diğer malzemeye, bu mikroplarla kirlenmiş veya kirlenmiş olması ihtimali bulunan ellere, yenilen, içilen maddelere ve bunlarla ilgili kaplara, eşyalara da uygulanır. 
Dezenfeksiyon, bu işi ne gaye ile yapılacağını ve nasıl yapacağını bilen öğrenmiş ve yetiştirilmiş personel tarafından yapılmalı; gerektiğinde uygulamak için lüzumlu malzeme ve vasıtalar da el altında bulundurulmalıdır. Bir ortam mikrop içeriyorsa septik, içermiyorsa aseptik ortak olarak tanımlanır.Gıda üretimi ve ameliyatlar aseptik ortamlarda yapılır.